>

Strefa inspiracji

Strefa inspiracji

 

W dwóch wyznaczonych miejscach na stadionie staną „Strefy inspiracji”. W tych miejscach artyści, muzycy, sportowcy, aktorzy oraz osoby tworzące kulturę będą podpisywać swoje książki, płyty oraz filmy. Wielu z nich będzie głosiło również w STREFIE SŁOWA (zobacz więcej) oraz na scenie głównej.

UWAGA: Co kilka dni odsłaniamy nazwiska kolejnych osób dołączających do STREFY INSPIRACJI.


 

 

Siostra zakonna ze Zgromadzenia Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi; posługuje na misjach w Boliwii, wraz z dwójką innych sióstr opiekując się parafią; autorka książki "Z wysokich Andów. Listy z Oruro", które są zapisem autobiograficznym właśnie z misji.  

Żona, matka, doktor nauk teologicznych, kobieta sukcesu. Od prawie 20 lat jest świecką misjonarką Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE. Wraz z całą dużą rodziną i resztą grupy Armia Dzieci, którą założyła w 2010 roku wraz z mężem Jackiem jako polską bazę ICPE, jeździ po świecie i głosi Dobrą Nowinę. Bardzo często gości na spotkaniach ewangelizacyjnych misjonarkę z USA - Marię Vadię. Równolegle prowadzi Posługę Kobiet Katolickich Magnificat.

To kim jestem zawiera się w jednym słowie: Christophoros znaczy niosący Chrystusa. I rzeczywiście tak jest. Dlaczego? Ponieważ na co dzień zajmuję się głoszeniem Słowa Bożego. Od  12 lat codziennie czytam Biblię i odkrywam krok po kroku treści, które Duch Święty umieścił przez swoich wybranych na kartach 73 ksiąg. Uwielbiam czytać Słowo Boga! W Fundacji SMS Z NIEBA pełnię posługę ewangelizatora, który ma za zadanie wychodzić z Ewangelią wszędzie tam, gdzie Duch Święty tego sobie zażyczy: rekolekcje, misje ewangelizacyjne, a ostatnimi czasy często na ulicy. Formuję się we wspólnocie charyzmatycznej św. Pawła w Koszalinie, której głównym charyzmatem jest ewangelizacja. Uwielbiam śpiewać i grać na chwałę Boga. Mam 35 lat.   

Apostolinka, psychopedagog powołania. Pomaga młodym ludziom spotykać "Boga, który wzywa", aby  odkryli sens życia i powołanie.  Prowadzi wykłady, warsztaty i rekolekcje dla osób konsekrowanych, kapłanów, małżeństw. Wykłada  życie modlitwy i formację ludzką w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Jest autorką cyku "Taka jak Ty" dla Stacji 7. Publikuje w Edycji Świętego Pawła. Ma swoją stronę Pudełko Ani i bloga - www.apostolinki.pl

Aktorka teatralna, serialowa i filmowa oraz prezenterka telewizyjna, żona i matka piątki dzieci; nie wstydzi się mówić o swojej wierze i poglądach, choć często wiele ją to kosztuje w środowisku show biznesu; śmiało opowiada o tym, że to Bóg uratował jej małżeństwo w kryzysie; była ambasadorką akcji "Wierność jest sexy" oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016.

Aktorka serialowa i filmowa, dodatkowo zajmuje się też scenariopisarstwem i reżyserią; jest kierowcą rajdowym, licencjonowanym sędzią rajdów samochodowych; ukończyła szkołę muzyczną w klasie perkusji i kocha tańczyć; od dzieciństwa wchodziła w czarną magię, co doprowadziło do silnego zniewolenia, więc kilka lat temu Pan Bóg doprowadził ją do księdza egzorcysty; w konsekwencji napisała książkę "Nawrócona wiedźma" i prowadzi prelekcje katolickie, dzieląc się świadectwem swojego nawrócenia.

Proboszcz parafii pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Stawigudzie; wykładał homiletykę w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu i w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie; redaktor serii wydawniczej „Biblia w przepowiadaniu homilijnym”, autor książek z zakresu homiletyki, demonologii i mariologii, a także artykułów opublikowanych m.in. na łamach "Ateneum Kapłańskiego", "Studiów Warmińskich" i "Studiów Redemptorystowskich". Obecne zainteresowania skupiają się wokół wspólnot i posługi charyzmatycznej, czego owocem jest najnowsza książka HARYzMATY, czyli kościółkowe „łubu - dubu”.


 

Dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, od 2014 roku redaktor naczelny Telewizji Republika, a od 8 maja 2017 dyrektor programowy tej stacji. Prywatnie mąż i ojciec piątki dzieci. Od 2016 do 2018 prowadził z żoną portal internetowy www.malydziennik.pl, a w kwietniu 2018 zaczął prowadzić w Polskim Radiu 24 audycję "Terlikowski na froncie".

Katolicki ksiądz w diecezji Irinjalakuda w stanie Kerala w Iniach; doktor nauk biblijnych; profesor biblistyki w Teras Vidyapeetha w Bangalore. Wielokrotnie głosił rekolekcje i konferencje w Polsce i na całym świecie. Autor kilkudziesięciu książek. Założyciel Biblia Publications - wydawnictw promujących książki związane z chrześcijaństwem. Wziął udział w filmie "Nurunguvettangal" ("Klejnoty światła"), wybranym na Festiwal Filmowy w Niepokalanowie.

Polski duchowny katolicki, doktor habilitowany teologii moralnej, wykładowca KUL (1998-2014), rektor Wyższego Seminarium Duchowne Zgromadzenia Księży Marianów w Lublinie (2009-2011); rzecznik prasowy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej oraz wicedyrektor Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (2011-2017), sekretarz polskiej prowincji Zgromadzenia Marianów (2017-), zajmuje się bioetyką i problematyką małżeńską. 

Jeden z założycieli zespołu hip-hopowego Full Power Spirit, który istnieje już 17 lat. Wraz z kolegami z zespołu prowadzą liczne rekolekcje dla młodzieży i trafiają do niej dzięki oryginalnej formie, łączącej modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, konferencję i muzykę hip-hop.


Aktor teatralny i filmowy. Grał księdza Jerzego Popiełuszkę w głośnym filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Zawsze był wierzący, ale duchowego przełomu dostąpił podczas modlitwy wstawienniczej na oazie, podczas której uznał Jezusa swoim Panem i Zbawicielem. Zmieniło to też jego osobowość, stał się bardziej otwarty na ludzi i zamarzył o aktorstwie. Mówi: "Nasze życie to ostatecznie walka o zachowanie wiary, o zbawienie. Z tym nie ma żartów".

Ewangelizator, autor trzech poradników: "Boży poradnik odzyskiwania radości", "Boży poradnik antydepresyjny" oraz "Boży poradnik zwycięstwa nad lękiem". Od kilku lat jeździ po Polsce, głosząc Dobrą Nowinę w wielu kościołach i prowadząc uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Nawołuje do czytania Pisma Świętego, szatana nazywa "łajzą rogatą", a jako na źródło wszelkiej radości wskazuje na Pana Boga.

Duszpasterz akademicki, dawny mistrz karate, dzisiaj salezjanin i kapłan Maryi, w której zakochał się na pielgrzymce do Medjugorie. Głosi liczne konferencje i rekolekcje, głosi Ewangelię z mocą w wielu miejscach w kraju. 

Prowadzi programy rozwojowe, warsztaty, rekolekcje i zajmują się coachingiem. Działają w Szkole Biblijnej, szerzą zasady Bożej ekonomii. Wraz z żoną wydali razem książkę: „Uzdrowienia finansowe. Jak z Bożą pomocą wyjść z długów?”. Mieli kilka kredytów, które bardzo szybko spłacili i dają ludziom nadzieję i narzędzia do wyjścia z ich długów. Są inicjatorami Mszy Św. w intencji ludzi zadłużonych i wierzycieli. Wojciech pomaga innym odnajdywać właściwe miejsce w obszarze zawodowym. Pracuje także z młodzieżą, pomagając zaplanować ścieżkę edukacyjną i kierunek rozwoju kariery. http://www.mwnowiccy.pl/

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka, redaktorka, autorka książek, m.in. Objawionej obecności (2012) i Uzdrawiającej mocy Eucharystii (2014), oraz kilkudziesięciu artykułów, w tym wielu wywiadów o tematyce społecznej, kulturalnej i religijnej. Przeprowadziła cykl rozmów ze znanymi ewangelizatorami i charyzmatykami, które ukazały się w trzech tomach publikacji Co Duch Święty mówi do Kościoła w Polsce?

Artysta hip-hopowy, od kilkunastu lat głosi Ewangelię grając koncerty adresowane głównie do młodych ludzi. Jak sam mówi: „Najważniejsze jest to, by ci, którzy tej Ewangelii mają słuchać rozumieli jej treść i sposób, w jaki jest przekazywana”. Od początku kariery muzycznej w Wielkim Poście jeździ z profilaktyczną trasą koncertową: „Znajdź pomysł na siebie”.

Założyciel i lider zespołu „Maleo Reggae Rockers”. Członek zespołów, m.in. „2Tm2,3” oraz „Arka Noego”. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą.

Na swojej stronie internetowej pisze o sobie: „z wykształcenia jestem ekonomistą, z pasji reżyserem i producentem, a z serca chrześcijaninem”. Był zastępcą Dyrektora Biura Zarządu w Polskim Radiu SA, nakręcił wiele filmów. Pierwszym dokumentalnym był „Jak pokonać Szatana”, który w 2014 roku zdobył Grand Prix XXIX Międzynarodowego Festiwalu Filmów w Niepokalanowie. Aktualnie pracuje nad trzema filmami, jeden z nich jest wysokobudżetową polsko-amerykańską fabułą o Bożym Miłosierdziu.

Maciej Syka - W warszawskiej parafii pod wezwaniem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego prowadzi kino parafialne i dom produkcyjno-medialny „High Hope Films”. Absolwent australijskiej Academies Australasia oraz Supreme Business College w Sydney. Pracownik nowojorskiego studia filmowego Grassroots Films, które powstało po atakach terrorystycznych na WTC w 2001 roku. Dystrybutor i organizator produkcji na Polskę i Europę projektu filmowego „The Human Experience – Wszystko o człowieku”.

Tadeusz Syka - dziennikarz, współprowadzi program "Ziarno", współpracuje z bratem - Maciejem Syką - przy produkcjach filmowych; PR Manager wytwórni "High Hope Films". Kocha żywy, dynamiczny Kościół, a dla pracy dla Boga zrezygnował z wysokiego stanowiska dyplomatycznego w NATO.

23-latek pochodzący z Warszawy. Był dzieckiem ulicy, który wyśmiewał i prześladował tych, którzy mówili o Bogu. Gdy przeżył spoczynek w Duchu Świętym, jego życie zaczęło się zmieniać. W wakacje 2017 r. przeszedł na piechotę z Warszawy do Medjugorje, relacjonując całą wyprawę na profilu facebookowym „Z buta do Maryi”.

Muzyk kochający Boga, głoszący Ewangelię Jezusa Chrystusa wszędzie gdzie się tylko da. Od wielu lat chętnie zapraszany na różne spotkania rekolekcyjne w całej Polsce i na świecie. Prezes Fundacji ZaNim. Jego życiowe motto brzmi:  Mk 16,15-18: „I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”. 

http://witekwilk.pl

Autor książki „Wyrwani z Niewoli”. Będąc na dnie, w piekle uzależnienia i myśli samobójczych, zaczął wołać do Boga i tak nastąpiła przemiana jego życia. Skończył szkołę, rozpoczął studia na wydziale psychologii, a wraz z „Heresem” jeżdżą od kilku lat po całej Polsce, ewangelizując i dając świadectwo swojego życia.

Muzyk hip-hopowy, członek grupy „Wyrwani z niewoli”. Jego nowy pseudonim to „Heres”, czyli ‘dziedzic’. Świadomość bycia dziedzicem mocno wpłynęła na przemianę jego życia. Kiedyś „upadły” człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, dzisiaj wzór dla młodych. Pokazuje, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie.

 

Felietonista, blogger, pisarz młodego pokolenia, autor książki „Apostołowie w dresach”, publikuje m.in. na portalu Stacja7.pl, w Tygodniku Katolickim „Niedziela”, w czasopismach „Wzrastanie”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Szum z Nieba”, pomysłodawca projektu ewangelizacyjnego Akademia Apostołów.

Absolwentka teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego w Koszalinie. Autorka tekstów, muzyki i scenariuszy oraz założycielka zespołu „Pieśń Chwały”. Od wielu lat głosi Ewangelię, prowadząc rekolekcje i misje w Polsce oraz za granicą, a także posługując w zespołach muzycznych, jako lider uwielbienia, wokalistka, gitarzystka oraz pianistka. Jest członkiem Szkoły Nowej Ewangelizacji. Założyła Akademię Rozwoju Talentów kształcącą między innymi ewangelizatorów, głoszących, liderów i muzyków. Współorganizowała dwa duże katolickie spotkania w Polsce:  „Jezus na stadionie” oraz „Słowo stało się Ciałem”. Jest pomysłodawczynią serii konferencji dla kobiet „Queen Style”, autorką książek „Umiłowana czyli kobieta z klasą” oraz „Najlepsza Towarzyszka – Ezer Kenegdo”, a także właścicielką firmy „Dla Jezusa”.

Od dziecka związany ze środowiskiem hip-hop. Raper i autor tekstów, tworzy i nagrywa muzykę – na swoim koncie ma już 3 płyty. Koordynator i ambasador Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

Lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” w parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Prowadzi rekolekcje, wieczory chwały, fora charyzmatyczne oraz modlitwy o uzdrowienie w Polsce i na świecie. Autor książki „Rozpal wiarę a będą działy się cuda”.

Duszpasterz akademicki i opiekun duchowy grupy ewangelizacyjnej Wspólnota Jednego Ducha z Siedlec, koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji siedleckiej.

Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego, pisarz, redaktor „Gościa Niedzielnego” i czasopisma muzycznego „Ruah”. Mieszka w Katowicach wraz z żoną i trójką dzieci. Autor wielu książek chrześcijańskich, m.in. „Radykalni”, „Pan Bóg? Uwielbiam!” oraz „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Nawrócony od ponad dwudziestu lat. Cztery lata temu przeżywał kryzys na wszystkich płaszczyznach życia, w którym nauczył się uwielbiać Pana Boga w największej ciemności. Dzisiaj mówi: „Ja się decyduję na uwielbienie, bo jest napisane: W każdym położeniu dziękujcie Bogu”. Od tego momentu doświadczył wylania Ducha Świętego, zaczął wchodzić w żywą relację z Jezusem i posługiwać charyzmatami.

Dawniej aktor teatralny, a od 9 lat autor książek dla dzieci („Ucho w opałach”), dorosłych („Ogrody Bożych cudów”) i lider zespołu muzycznego Kanaan. Wydał z nim już płytę „Tato”, a aktualnie pracuje nad kolejną – „Trzy sny”. Pragnie pokazywać, że kultura nie musi obrażać ani szokować, a wciąż może pociągać.

Członek międzynarodowej wspólnoty ewangelizacyjnej Koinonia Jan Chrzciciel, od 2017 roku inicjator projektu ewangelizacyjnego „Tylko Jezus”, który współtworzy cała jego rodzina. Wydali do tej pory dwie płyty: „Tylko Jezus” i „Tylko Jezus 2”.

http://onlyjesus.co.uk

Historyk, nawrócony w 2002 roku podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, w 2009 roku przyjął święcenia kapłańskie, teraz prowadzi Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji, Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca i zespół Razem za Jezusem. Autor wielu książek, m.in. „Most na drugi brzeg”, „Słowo, Które uzdrawia” czy „Prawda, wolność, życie”.

Aautor książki „Bóg znalazł mnie na ulicy”, dawniej bezdomny i uzależniony od alkoholu, dzisiaj ewangelizator. Dziś mówi, że przemiana zaczęła się „w stołówce, gdy kobieta z obsługi powiedziała: „Henryk, tylko Bóg może ci pomóc”. Te słowa zmieniły wszystko”.

Please publish modules in offcanvas position.